Strzelnica - świetne miejsce na różnego rodzaju imprezy

Udostępnij

Polacy pokochali strzelanie. Liczba strzelnic w naszym kraju ciągle rośnie, a chętnych do ich odwiedzania nie brakuje. To zarówno osoby, które poważnie pasjonują się strzelectwem, kończą kursy, zdobywają patenty i zaczynają trenować strzelanie sportowe, jak i ludzie wybierający strzelanie rekreacyjne pod okiem instruktora. Bo strzelnica coraz częściej staje się po prostu interesującym miejscem, gdzie można spróbować czegoś nowego, aktywnie i interesująco spędzić czas. Coraz częściej też na strzelnicach organizowane są różnego typu eventy firmowe i imprezy promocyjne. Jakiego typu event można zorganizować na strzelnicy? Oto kilka podpowiedzi.

Impreza promująca książkę o tematyce militarnej czy film akcji lub szpiegowski. Dziennikarze każdego dnia dostają zaproszenia na ogromną liczbę pokazów prasowych imprez promocyjnych czy eventów firmowych, dlatego trudno jest przykuć ich uwagę i sprawić, że skorzystają z zaproszenia, a po fakcie będą na tyle zadowoleni z wydarzenia, że chętnie o nim napiszą. Zaproszenie na strzelnicę to szansa na wyróżnienie się. Bo czy np. strzelanie z broni snajperskiej lub kultowego Kałasznikowa może się równać ze zwyczajnym śniadaniem prasowym? Warto przy tym pamiętać, że dziennikarze to osoby bardzo aktywne w mediach społecznościowych. Jeśli będą dobrze bawić się na strzelnicy chętnie podziela się zdjęciami i komentarzami w sieci – to znakomita forma promocji, często lepsza i skuteczniejsza niż zwyczajna recenzja w prasie lub portalu internetowym. 

Impreza promująca portal lub czasopismo o aktywnym trybie życia, sportach ekstremalnych lub po prostu o męskim stylu życia. W takiej sytuacji także event zorganizowany na strzelnicy sprawdzi się lepiej niż kolejny bankiet, który jest poprawny, ale nieco banalny. Strzelnica to emocje i możliwość rywalizacji, a to zawsze angażuje i sprawia, że wydarzenie staje się ważnym wspomnieniem. Dlatego eventy organizowane na strzelnicach są znakomitą formą promocji. Szczególnie, że to także atrakcyjne miejsce dla fotografów, bo pozwala na wykonanie ciekawych i dynamicznych zdjęć. A to kolejny element, który zwiększa szansę na publikacje i nagłośnienie wydarzenia, a to przecież jest celem imprez promocyjnych. 

Impreza integracyjna dla pracowników to kolejny event, który może być zorganizowany na strzelnicy. Modny w korporacjach team building, czyli budowanie zespołu to zajęcia, które wymagają zaangażowania pracowników w aktywność, jaka pozwoli im poznać się lepiej i zobaczyć w rolach zdecydowanie innych niż zawodowe. Impreza strzelecka jest do tego idealna. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że wiele osób nie miało nigdy kontaktu z bronią, więc będzie to miało dla nich fascynujący urok nowości. Poza tym strzelanie pozwala znakomicie rozładować stres, a tego w życiu wielu zapracowanych osób nie brakuje. Dochodzi do tego nutka rywalizacji i zaskoczenie, gdy okazuje się, że najlepsze rezultaty osiągają osoby, po których nikt by się tego nie spodziewał. Wspólne strzelanie znakomicie więc wspiera integrację pracowników.

Jak zorganizować imprezę na strzelnicy? Najlepiej znaleźć obiekt i firmę, które specjalizują się w takiej działalności. Cracow Shooting Academy to firma, która ma duże doświadczenie w organizacji różnego typu imprez i eventów, w tym imprez integracyjnych dla firm. Dysponuje grupą wykwalifikowanych instruktorów, dla których strzelectwo jest pasją. Imprezy organizowane są na strzelnicy w podkrakowskim Pasterniku. Poza stanowiskami strzeleckimi jest tam też pub, gdzie przy barze można zorganizować mniej formalną część spotkania.