Pomysł na niezapomniany wieczór kawalerski na strzelnicy

Udostępnij

Niezapomniany wieczór kawalerski? Czasy, kiedy striptizerka i morze wódki oznaczały dobra zabawę powoli odchodzą do lamusa. I choć nie brakuje nadal zwolenników takiej właśnie formy żegnania się ze stanem kawalerskim, dziś modne są przede wszystkim imprezy niebanalne. Organizator wieczoru kawalerskiego powinien wymyślić coś, co zaskoczy bohatera wieczoru, dostarczy wielu emocji i sprawi, że impreza zostanie zapamiętana na długo. Co jest na czasie? Przede wszystkim różnego typu męskie rozrywki dostarczające zdecydowanie więcej adrenaliny niż przewidywalna impreza w klubie. Świetny pomysł to zorganizowanie np. imprezy na strzelnicy.

Krakowska firma Cracow Shooting Academy specjalizuje się w organizacji różnego typu eventów strzeleckich, w tym także wieczorów kawalerskich. Gdzie odbywa się impreza? Firma dysponuje obszerną i znakomicie wyposażoną strzelnicą w Pasterniku koło Krakowa. Uczestnicy mogą liczyć na zorganizowany transport busem z Krakowa i powrót w ten sam sposób, co jest zdecydowanie tańszą i wygodniejszą opcją niż zamawianie taksówek. Strzelnica jest dobrze skomunikowana z centrum Krakowa, dlatego istnieje też możliwość dojechania komunikacją miejską.

Obiekt jest duży. Kilkadziesiąt krytych stanowisk do strzelania kulowego na 25 i 50 metrów pozwala na zorganizowanie naprawdę dużej imprezy. Na terenie strzelnicy znajduje się też oś strzelecka na sto metrów – przeznaczona jest dla osób o bardziej zaawansowanych umiejętnościach strzelania. Na terenie obiektu znajduje się też bar oraz miejsce do organizacji grilla lub ogniska – są one chętnie wykorzystywane podczas wieczorów kawalerskich.

Jak przebiega sama impreza? Wszyscy uczestnicy zaczynają od instruktażu dotyczącego regulaminu strzelnicy oraz zasad bezpiecznego posługiwania się bronią. Doświadczeni instruktorzy z Cracow Shooting Academy pokażą też, jak przyjąć prawidłowa postawę strzelecką i jak celować, by strzały były skuteczne. Potrafią też fascynująco opowiadać o broni. Po części teoretycznej przychodzi czas na praktykę. Każdy z uczestników wieczoru kawalerskiego może sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na jednym ze stanowisk. Ile strzałów odda i z jakiej broni? To zależy od wykupionego pakietu – jest ich w ofercie kilka, instruktorzy potrafią doradzić, który najlepiej sprawdzi się u osób początkujących. Jeśli chodzi o broń to do wyboru są zarówno pistolety, rewolwery, karabiny automatyczne, broń snajperska i historyczna, więc udział w takie j imprezie to naprawdę ciekawe doświadczenie. Co ważne, w ramach każdego pakietu uczestnik otrzymuje okulary ochronne oraz słuchawki wygłuszające, dzięki czemu cala zabawa jest absolutnie bezpieczna. 

Po części strzeleckiej następuje część imprezowa w barze lub przy ognisku albo grillu. Tu już wszystko zależy od fantazji organizatora imprezy. Uwaga: warto pamiętać, że dopiero w tym momencie wieczoru kawalerskiego możecie sięgnąć po alkohol. Do strzelania instruktorzy nie dopuszczają osób będących pod wpływem alkoholu czy innych substancji odurzających. Jest to jedna z najważniejszych zasad związanych z bezpieczeństwem i ten punkt regulaminu egzekwowany jest z żelazną konsekwencją. Jeśli więc planujecie wieczór kawalerski na strzelnicy, absolutnie odpada np. wcześniejsze wyjście na drinka. Jednak po części strzeleckiej nie ma już żadnych przeszkód, by bawić się wedle uznania.

W czasie całego wieczoru kawalerskiego na strzelnicy można też robić zdjęcia, które na pewno będą znakomitą pamiątką z imprezy.