Strzelnica - doskonałe miejsce na oryginalne urodziny!

Udostępnij

Strzelectwo staje się sportem modnym. Nie tylko zwiększyła się liczba osób uprawiających ten sport na poziomie amatorskim czy zawodowym, ale też Polacy coraz chętniej spędzają czas wolny na strzelnicach. Rekreacyjne strzelanie to propozycja dla każdego, bez względu na wiek czy płeć. Popularność strzelania wzrosła też znacząco wśród młodzieży, co widać chociażby po popularności młodzieżowych organizacji paramilitarnych czy klas mundurowych. Czy strzelanie to dobra rozrywka dla młodzieży? Na jakiej zasadzie osoby niepełnoletnie mogą korzystać ze strzelnic?

Cracow Shooting Academy na swoją strzelnicę w Pasterniku pod Krakowem zaprasza także młodych ludzi. Mogą oni wziąć tu udział w strzelaniu rekreacyjnym, jeśli tylko są z opiekunem prawnym. To znakomity pomysł na spędzenie na przykład rodzinnego popołudnia w weekend. Znakomicie integruje rodzinę i wprowadza ekscytującą dawkę rywalizacji. Może okaże się, że to właśnie nastolatek najlepiej strzela? Jest też szansa, że taka wyprawa na strzelnicę będzie dla nastolatka początkiem nowej pasji. A strzelectwo uczy koncentracji, opanowania i bezpiecznych zachowań, treningi przynoszą więc młodzieży sporo korzyści. Warto też wiedzieć, że na strzelnicy zawsze obecni są wykwalifikowani instruktorzy, którzy czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich korzystających ze stanowisk bojowych. 

Na strzelnicy można też zorganizować imprezę na przykład urodzinową. Osiemnastka na strzelnicy to pomysł niebanalny, który na pewno zapadnie wszystkim uczestnikom w pamięci. Z pewnością bardziej niż zwyczajna impreza w klubie. 
Cracow Shooting Academy organizuje na swojej strzelnicy różnego typu imprezy, nie ma też przeszkody, by było to świętowanie osiemnastych urodzin. Jak wygląda taka impreza? Podstawa to wybranie odpowiedniego pakietu strzeleckiego dla uczestników. W ofercie są pakiety obejmujące od trzydziestu do siedemdziesięciu strzałów z broni różnego typu. Wybór jest naprawdę duży: można strzelać z karabinu, pistoletu maszynowego, rewolweru czy historycznej broni z czasów drugiej wojny światowej. Jeśli oferowane przez firmę pakiety są niewystarczające, w porozumieniu z organizatorami imprezy można zaprojektować własny. Warto przy tym słuchać porad instruktorów, bo potrafią naprawdę dobrze podpowiedzieć, uwzględniając charakter imprezy upodobania oraz doświadczenie uczestników. 

Jakie pakiety proponuje Cracow Shooting Academy? Podstawowy obejmuje trzydzieści strzałów – po dziesięć z trzech rodzajów broni Colt 1911, MP5 Submachine i Glock. W wersji najbardziej zaawansowanej można przetestować aż 6 rodzajów broni. 
Czy impreza młodzieżowa na strzelnicy jest bezpieczna? To pytanie nurtuje zapewne rodziców. Nie ma powodów do obaw. Każde spotkanie, czy to w ramach eventu czy strzelania rekreacyjnego rozpoczyna się instruktażem dotyczącym bezpieczeństwa. Uczestnicy dowiadują się m.in., że nigdy nie wolno kierować broni w stronę innego człowieka, poznają tez zasady odpowiedniego poruszania się po obiekcie. Przez cały czas są też pod opieką wykwalifikowanych instruktorów. Integralną częścią każdego pakietu strzeleckiego są też okulary ochronne oraz słuchawki wygłuszające, których noszenie jest podczas strzelania niezbędne dla ochrony zdrowia. Udział w imprezie na strzelnicy jest więc całkowicie bezpieczny i nie ma żadnych powodów do obaw.