Strzelectwo bojowe - poczuj się jak bohater filmu akcji

Udostępnij

Marzysz o tym, żeby poczuć się jak bohater filmu akcji? Czujesz dreszcz emocji na myśl o zdobyciu takich umiejętności, jak strzelanie z jadącego samochodu czy wręcz w samochodzie? Zwykłe celowanie do tarczy na strzelnicy już Ci nie wystarcza, choć osiągasz tam niezłe rezultaty? Jeśli na te pytania Twoja odpowiedź brzmi „tak”, to czas zainteresować się zagadnieniem szkoleń ze strzelectwa bojowego.

W ofercie firmy Cracow Shooting Academy znajdziesz spory wybór kursów tematycznych, które pozwolą ci na opanowywanie i ćwiczenie tych umiejętności, na których zależy ci najbardziej. Zacznijmy jednak od tego, czym w ogóle jest strzelectwo bojowe. Mówiąc najprościej – chodzi o strzelanie w warunkach, w których występuje realne zagrożenie. Ze strzelaniem bojowym stykają się więc żołnierze, policjanci czy choćby pracownicy ochrony.

W życiu prywatnym takie sytuacje zdarzają się rzadko, warto jednak pamiętać, że są osoby, które posiadają broń na cele ochrony osobistej, co oznacza, że udowodniły występowanie w ich przypadku trwałego, ponadprzeciętnego i realnego zagrożenia życia, zdrowia i mienia. Zresztą nie trzeba żyć w stałym zagrożeniu, by kiedyś paść ofiarą np. włamania, podczas gdy będziemy w domu czy innego typu ataku. To wszystko sytuacje, gdy mówimy właśnie o strzelaniu bojowym.

Jak wyglądają szkolenia z zakresu strzelectwa bojowego? Dzielą się one na ogólne i specjalistyczne, poruszające wąską tematykę. Na wszystkich jednak kładzie się nacisk na jak najlepsze odwzorowanie realnych sytuacji. Nie ma tu mowy o statycznych ćwiczeniach na strzelnicy. To zupełnie inny typ treningu, bo i cel jest inny. Nie chodzi o popisanie się perfekcyjnym trafieniem w punkt, ale o trafienie w obszar, który pozwoli skutecznie odeprzeć atak.

Dla kogo przeznaczone są szkolenie ze strzelectwa bojowego? Aby wziąć w nich udział należy posiadać już umiejętności strzeleckie na poziomie co najmniej średnio zaawansowanym. Na szkoleniach nie będzie już czasu na naukę np. prawidłowego trzymania pistoletu czy pracy na języku spustowym, szlifuje się inne umiejętności, dlatego podstawy musza być opanowane perfekcyjnie.

Jakie szkolenia znajdziesz w ofercie Cracow Shooting Academy?
Obsługa broni krótkiej oraz strzelanie jedną ręką. Jest to bardzo przydatna umiejętność. W niektórych sytuacjach, na przykład w bardzo ciasnych pomieszczeniach nie ma innej możliwości. Może też zdarzyć się, że zostaniesz zraniony w rękę, co wykluczy strzelanie oburącz. Na szkoleniu będziesz ćwiczyć zarówno strzelanie ręką dominującą, jak i niedominującą.

Strzelanie z broni krótkiej w warunkach ograniczonej widoczności uczą trudnej sztuki strzelania przy braku odpowiedniego oświetlenia, a nawet w ciemności, przy użyciu latarki taktycznej. Jest to szkolenie dla osób zaawansowanych.

Strzelanie w ruchu z broni krótkiej to także szkolenie dla osób zaawansowanych. Nauczysz się, jak układać ciało w ruchu podczas prowadzenia ognia i poznasz techniki kroków do przemieszczania się w czasie strzelania. Dużo uwagi poświęcone jest poruszaniu się po nierównym terenie i omijaniu przeszkód. Przećwiczysz też trudną sztukę strzelania w ruchu przy użyciu jednej ręki., a także strzelania w różnych kierunkach, w zależności od potrzeby.

Szkolenie z użycia broni krótkiej przeciwko kilku przeciwnikom wymaga zaawansowanych umiejętności. Dowiesz się, jak poruszać się, strzelając do kilku przeciwników, a także jak stosować zasłony i ukrycia w tej sytuacji. Przećwiczysz też możliwe scenariusze zdarzeń.