Team Buildinig na... strzelnicy!

Udostępnij

Team building to słowo, które robi furorę w korporacjach. O co chodzi? O budowanie zespołu tak, by pracownicy stali się jedną drużyną, a nie zbiorem jednostek działających na własne konto. W tym celu organizuje się różnego rodzaju zajęcia, często wyjazdowe i połączone z atrakcyjnymi aktywnościami. Dobrze poprowadzony team building pozwala członkom zespołu poznać swoje mocne i słabe strony, a także znaleźć najlepszą rolę w zespole. Co ważne, role te nie są wartościowane – skuteczny pomocnik jest tak samo istotnym członkiem drużyny jak lider czy jego zastępca. Ważne jest też, by proponowane aktywności pozwalały uczestnikom poznać się lepiej i zobaczyć w sobie nawzajem kogoś więcej niż pracownika danej firmy. Dlatego im bardziej są one oderwane od rzeczywistości zawodowej, tym lepiej. 

Zajęcia tem buildingu mogą odbyć się na przykład na strzelnicy. W Krakowie tego typu zajęcia dla firm organizuje Cracow Shooting Academy. Firma dysponuje znakomitym zapleczem. Przede wszystkim to doskonale wyposażony i obszerny obiekt w podkrakowskim Pasterniku. Druga strzelnica znajduje się w Białce Tatrzańskiej. Jest idealnym miejscem do zorganizowania firmowej imprezy integracyjnej połączonej z noclegiem. „Zajazd Białczański” oferuje między innymi sale konferencyjne, salę z nagłośnieniem koncertowym, a także karczmę z ogródkiem i oczywiście miejsca noclegowe. Dzięki temu można tu zorganizować klasyczne zajęcia integrujące pracowników lub szkolenie połączone z atrakcjami na strzelnicy.

Dlaczego warto postawić na team building na strzelnicy?
Strzelectwo jest sportem uważanym za elitarny. Wiele osób nigdy nie miało kontaktu z bronią – zna ją jedynie z filmów akcji. Dzięki temu zajęcia na strzelnicy będą ekscytowały niecodziennością i możliwością spróbowania czegoś nowego. A to właśnie w okolicznościach budzących emocje najlepiej tworzy się zespól. Nie bez znaczenia jest też fakt, że na strzelnicy każdy może pokazać się z zupełnie innej strony, niż na co dzień. Często się zdarza, że najlepsze rezultaty osiąga nie ten, po kim wszyscy się tego spodziewają – pewny siebie lider, śmiało sięgający po broń, tylko osoba spokojna, na przykład niepozorna księgowa. Bo wbrew powszechnym stereotypom, strzelectwo wymaga raczej skupienia i spokoju niż pokładów testosteronu i agresji. 

Co ważne, zajęcia na strzelnicy pozwalają na rywalizację dwojakiego rodzaju. Z jednej strony każdy rywalizuje sam ze sobą, starając się trafiać do celu coraz lepiej, z drugiej zaś zawodnicy mogą rywalizować ze sobą wzajemnie. Nie bez znaczenia jest też fakt, ze strzelectwo we współczesnym wydaniu ni wymaga specjalnych umiejętności ani warunków fizycznych, dzięki czemu każdy – bez względu na wiek, płeć i kondycję – może wziąć udział w zajęciach. Uczestnicy zajęć team buildingu na strzelnicach cenią też to, że strzelanie skutecznie pozwala rozładować stres. A to ważne, bo poziom stresu często jest u pracowników dużych firm wysoki. 

Jak wygląda impreza firmowa na strzelnicy?
Jak już wspomnieliśmy, nie jest wymagane żadne doświadczenie w posługiwaniu się bronią. Dlatego na początku instruktorzy uczą, jak używać broni bezpiecznie, tłumaczą mechanizmy działania, a także pokazują, jak celować i jak przyjmować prawidłowa postawę strzelecką. Przedstawia też regulamin strzelnicy. Następnie wszyscy udają się na stanowiska strzeleckie wyposażeni w okulary ochronne i słuchawki wygłuszający. Ciąg dalszy zależy od wykupionych pakietów strzeleckich, obejmujących korzystanie z różnych typów broni i oddanie różnej liczby strzałów. Pakiet można wybrać z proponowanej oferty lub skomponować indywidualnie, z myślą o uczestnikach eventu.