Co to jest trening bezstrzałowy?

Udostępnij

​Nie jest możliwe osiągnięcie perfekcji w strzelaniu z broni palnej poprzez wystrzelenie tysięcy pocisków w cel. To prawda, że to pomaga, ale sekretem sukcesu jest umiejętność rozwijania odruchów poprzez ćwiczenia niezwiązane ze strzelaniem. Jak można poprawić technikę strzelania bez codziennego chodzenia na strzelnicę? Istnieje już rozwiązanie, czyli trening bezstrzałowy.

Podstawowe informacje o treningu bezstrzałowym

Najpierw omówimy teorię, odpowiadając na następujące pytania: Czym jest instruktaż bezstrzałowy, co jest do niego wymagane i co może zdziałać? Będziesz w stanie wyznaczyć cele, ocenić swoje umiejętności i stworzyć optymalny plan treningu na sucho.

Czym jest trening bezstrzałowy?

Trening bezstrzałowy to po prostu ćwiczenia techniczne z prawdziwą bronią lub atrapą broni bez użycia ostrej, lub ślepej amunicji. Trening na sucho ma na celu poprawę refleksu, pamięci mięśniowej i techniki strzelania. Poprawiając technikę i doskonaląc ją, rozwijasz szybkość. Będziesz także potrzebował rebounderów, czyli amunicji treningowej do prawdziwego pistoletu. Powinieneś mieć różne rodzaje rebounderów w zależności od rodzaju treningu. Naboje treningowe ze sprężynami są idealne dla tych, którzy chcą ćwiczyć strzelanie precyzyjne. Pojedynczy nabój może oddać do 1000 strzałów. Strzelcy, którzy chcą ćwiczyć dynamicznie, skorzystają z impaktorów polimerowych. Mogą one symulować zacięcia i awarie. W tym czasie warto zaopatrzyć się w dodatkowe magazynki.

Akcesoria do treningu bezstrzałowego

Aby móc wykonać wszystkie ćwiczenia, należy zaopatrzyć się w kilka dodatkowych akcesoriów. Niezbędna jest kabura polimerowa lub kydexowa, a także pas wystarczająco szeroki, aby pomieścić magazynki i kaburę kydexową. Potrzebne będą również tarcze. Mogą być zmniejszone lub pełnowymiarowe, w zależności od lokalizacji. Cel na odległość 10 metrów powinien być wydrukowany w skali 1:2, gdy dostępne jest tylko 5 metrów.

Ćwiczenia bez strzałów - trening strzelecki

Ćwiczenia można podzielić na cztery kategorie, czyli: celność, szybkie strzelanie, zmiana magazynka oraz siła. Zrównoważony program treningowy przyniesie najlepsze rezultaty, ale ktoś, kto jest zainteresowany strzelectwem sportowym, będzie bardziej zainteresowany celnością niż obsługą. Aby uniknąć chwiejności lub przeciwwagi, najlepiej jest używać obu rąk podczas treningu szybkości. Najlepiej jest podzielić wieloetapowe ruchy na mniejsze części, takie jak sięganie po broń i wyjmowanie jej, a następnie umieszczanie jej z powrotem w pokrowcu. Regularne wykonywanie ćwiczeń pozwoli na lepszą celność na strzelnicy.